Někdo je sportovec každým coulem již od mala a tak nemá problém s tím, hýbat se i v dospělém či pokročilém věku. Pokud do této skupiny milé dámy nepatříte, vězte, že začít můžete vlastně kdykoliv, a je jedno, kolik křížků máte. Kromě toho, že budete mít pod kontrolou svoji váhu, budete se udržovat i v dobré fyzické kondici, nebude vám dělat problém vyjít schody nebo doběhnout tramvaj.
Za prvé si uvědomte, že stačí pár minut z celého dne, ideální je půl hodina, nemusíte hned začít běhat kilometry, vše záleží na vašem zdravotním stavu. Každopádně se nesnažte ze začátku naložit si zbytečně moc, zátěž zvyšujte pomalu, nechcete se přeci věnovat vrcholovému sportu, ale jen rekreačnímu.
Venku se dost často potkáte s běžci, zažít můžete klidně i po třicítce. Stačí najít nějakou vhodnou trasou, ideální je park nebo les. V tomto věku byste navíc měly být v nejlepší fyzické kondici. Kromě přebytečných kilogramů se zbavíte i stresu. Nezapomínejte ale také na dostatek odpočinku, a to především spánku. Pokud máte děti, nechte jejich otce, aby se o ně postaral v době, kdy se chcete věnovat sama sobě. Stejně tak mu můžete přenechat i některé z domácích prací. Ušetřený čas pak využijete jen pro sebe.
Se čtyřmi křížky na krku se sportu rozhodně vzdát nemusíte. Běhání můžete nahradit jízdou na kole, cvičením ve fitku a pokud rády tančíte, pak se vám určitě dostane pod kůži např. zumba. Velice oblíbená je pak u žen všeho věku jóga, na problémy se zády je výborné plavání. Pro ty, které rády chodí, je jako dělaný nordic walking.
Fyzické aktivity můžete i různě kombinovat. V žádném případě se ale nepřepínejte. Kromě pohybu myslete i na úpravu jídelníčku. Sportujte pro zdraví a ne proto někomu dokázat, co všechno vydržíte. I když se vám někdy nebude chtít, tak nepolevte, dodržujte pravidelnost a nehledejte žádné výmluvy, proč dneska zrovna ne.